שילוב חרדים בהייטק: הסיפור האמיתי

ארה”ב, ב-2011 קורא הנשיא אובמה להכין תוכנית גיוון והכלה בתחום התעסוקה תוך 120 יום.

התוצאה? אינטל יצרה תוכנית חומש להגברת ה-Diversity עד שנת 2020 ו-Apple מדווחת על עליה של כ-65% בגיוס נשים וכן עלייה של מספר אחוזים נוספים בגיוס היספאניים ואפרו-אמריקנים.

ומה אצלנו? המציאות מחייבת.

בהתאם לתחזיות, בעשור הקרוב יחסרו לתעשיית החדשנות הישראלית יותר מ-.10,000 מהנדסים ומהנדסות.

באומת ההיי-טק שרק צומחת ומתפתחת, נדרשים המנהלים וצוותי המשא”ן השונים לחשוב על יצירתיות בגיוס עובדים, ולאחר שמוצו שלל הטבות חבר מביא חבר, הפרסום ברשתות החברתיות והשיווק המאסיבי עושה רושם שהפתרון נמצא מתחת לאף, צריך רק לפקוח את העיניים ולראות.

אחת המגמות הבולטות בשנים האחרונות היא- גיוס חרדים וחרדיות להייטק.

הנתונים מדברים על עליה של כ-45% במספר הסטודנטים החרדיים וכיום מועסקים 2,000 עובדים חרדים בהייטק וכ-4,000 עובדות חרדיות בתעשייה. כלומר, הזדמנות כפולה לקידום הן אוכלוסייה חרדית והן נשים בתעשייה. Diversity  כבר אמרנו?

למעשה, ניתן לראות בשטח איך עולמות נפגשים והתוצאות מדברות בעד עצמן.

אז מהו פרופיל המהנדסת החרדית?

  • חברות רבות מדווחות על הצלחה ועובדות מסורות, נאמנות וופרודוקטיביות.
  • בעידן של דור ה-y המהנדסת החרדית הממוצעת לא תפזול לתפקיד הבא אלא תחפש תפקיד ל- Long Run מתוך לויאליות ונאמנות.
  • מוסר עבודה גבוה- הפחד הגדול של העובדת החרדית הוא לעבור על ההלכה שאוסרת לגזול את זמן המעסיק לכן ניתקל בפחות הפסקות, פחות דרישות לחופשות עד כדי כך שכמעט ולא ניתקל בבקשות להארכת חופשת הלידה, אלא להיפך העובדת החרדית הממוצעת לא יוצאת לנופשים בחו”ל ובטח לא תודיע באמצע השנה כי היא טסה לתאילנד לכמה שבועות.
  • אתיקה בעבודה- בקרב העובדות החרדיות ניתקל בפחות פוליטיקה ארגונית, פחות רעשים, אלא השגת יעדים פשוטה עם מוכוונות תוצאות מאד גבוהה.
  • אקלים ארגוני מכובד ורציני– כידוע ישנם גדרי ההלכה שמגדירים את האסור והמותר בעבודה משותפת של גברים ונשים יחד. לצד המגבלה שבדבר, זה עשוי להביא לתקשורת עניינית, קורקטית ומקצועית ואווירה מקצועית, מכובדת ומיושבת.

הדרך להצלחה בקליטת עובדת חרדית לארגון, היא להבין את ה-DNA של המגזר החרדי.

לרוב, נדרשת תשומת לב מיוחדת לצרכים ואבחנה בנקודות החשובות שלה.

בפן המעשי הדבר פשוט ביותר. הצורך העיקרי של העובדת החרדית יהיה במטבח כשר. כאשר לרוב, כלים חד פעמיים ומיקרוגל נפרד פותרים את הבעיה.

כחברה שחורטת על דגלה את קידום תעסוקת חרדיות וחרדים בהייטק, ומתוך הבנה מצויינת של התעשייה,

אנו מספקים את השירות הטוב ביותר בחיבור האופטימלי  בין העולמות- הן בין הדרישות הבלתי מתפשרות של הארגון על מנת לקבל את התוצאות האופטימליות ביותר עבורו, והן בין הגישה למועמדים הטובים ביותר מקרב המגזר החרדי. כל זה תוך גיוס קפדני למשרות, תהליך גיוס המתבצע ברגישות המיטבית וכן בקליטת העובדים והעובדות ודאגה להשתלבותם המהירה בארגון.

11

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *