מפתחים IoT – פתוח מרעיון ועד למוצר עובד
פיתוח אפליקציית IoT לזיהוי נזילות מים.

פיתוח אפליקציית IoT לזיהוי נזילות מים

Rachip גאה להכריז על השקת פרויקט חדשני בתחום ה IOT שמטרתו היא לזהות נזילות מים מצינורות מים למשתמשים ביתיים ותעשייתיים.

הפרויקט הינו עבור חברת אופטיוניטי בע”מ ,חברת טכנולוגיה , עם מרכז פיתוח רב תחומי,  לרובוטיקה ומערכות אלקטרו מכניות עבור שווקים בינלאומיים, לתחומי  הצבא , רפואה , ותקשורת אזרחית.

הפרויקט הינו ייחודי ומרתק לפיתוח אפליקציה אשר מתחברת למרכזיה וחיישנים שמותקנים על צינורות מים לצורך זיהוי נזילות.

האפליקציה גולשת על ה WIFI של המרכזייה אליה מחוברים החיישנים לצורך התחברות ראשונית, ולאחר מיכן אפשר לבצע ניטור ובקרה לאותם הברזים וצינורות המים דרך האפליקציה.

בכל פעם שהחיישנים מזהים נזילה נשלחת התראה לאפליקציה ולאנשי הקשר שמוגדרים בה, ובאמצעותה ניתן לראות את הנתונים לגבי זמני הנזילה, ואף לסגור את הברזים. בנוסף, באמצעות האפליקציה ניתן לראות מה הסטטוס של כל אחד מהחיישנים המקושרים למרכזיה.

הנתונים משודרים לענן ומוצגים באופן חדשני באפליקציה הייעודית.

האפליקציה הינה היברידית, פותחה ב ANGULAR וקומפלה באמצעות CORDOVA ל ANDROID ו IOS. בצד ה SERVER פותחה  ב PHP עם DATABASE של MYSQL ותועלה לחנויות האפליקציות בקרוב.

במהלך הפיתוח התמודדנו עם אתגרים רבים בעולם ה IOT, ביניהם התמודדות עם אופן הגלישה על הWIFI  של המרכזייה מאחר והיא איננה מחוברת לרשת אינטרנט באופן קבוע והעבודה מול האפליקציה צריכה לעבוד באופן רציף. כמו כן, נדרש לבצע ניתוח בינארי עבור הפלט מהמרכזייה והחיישנים, שדרש מאתנו לייצר באפר שקלט את כל הנתונים מהמרכזייה והחיישנים ופענח אותם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *